Chemia energetyczna a efektywność urządzeń
?Udział chemii energetycznej we wzroście efektywności urządzeń to tytuł XV Konferencji Naukowo-Technicznej, którą 21-23 maja 2014 r. organizuje w Wiśle, w Hotelu STOK, Pro Novum.
Energetyka zawodowa, w szczególności elektrownie wyposażone w bloki 200MW i 360MW, jest na półmetku zapoczątkowanych kilka lat temu modernizacji związanych z przedłużaniem czasu eksploatacji głównych urządzeń energetycznych oraz dostosowaniem do wymagań prawnych w zakresie ochrony środowiska (redukcja emisji pyłu, NOx i SOx).
Modernizacje mają zapewnić bezpieczeństwo, ale także wysoką, jak dla nowych urządzeń, dyspozycyjność przy możliwie najwyższej efektywności produkcji oraz spełnieniu wymagań prawnych w zakresie emisji. Uwzględnienie, tych często wykluczających się oczekiwań, wymaga nowego podejścia do diagnostyki i profilaktyki oraz w obszarze chemii energetycznej, zarówno w fazie planowania i realizacji modernizacji urządzeń, jak również podczas ich eksploatacji.
Bezpieczeństwo pracy, zwłaszcza długoeksploatowanych urządzeń, koszty utrzymania technicznego, przede wszystkim urządzeń nowych, oraz dyspozycyjność jednych i drugich, są w ścisłym związku z poziomem obsługi technicznej, tj. badań diagnostycznych, remontów i warunkami eksploatacji. Na szczególną uwagę zasługują konsekwencje eksploatacji bloków przewidzianych do pracy w intensywnej regulacji, jak również dokonujące się zmiany organizacyjne grup energetycznych zwłaszcza w obszarach zarządzania majątkiem produkcyjnym oraz kontroli eksploatacji. Centralizacja usług wspólnych w grupach energetycznych wiąże się z potrzebą stworzenia nowego modelu zarządzania informacją i wiedzą oraz nowymi formami relacji z firmami świadczącymi usługi, także w zakresie chemii energetycznej.
Mamy nadzieję, że kolejna, organizowana przez Pro Novum Konferencja stanie się miejscem wymiany opinii i doświadczeń pomiędzy użytkownikami urządzeń energetycznych a specjalistami zajmującymi się szeroko rozumianym utrzymaniem stanu technicznego układów technologicznych. Liczymy zwłaszcza na jak najszerszą prezentację nowych rozwiązań uwzględniających aktualne problemy z zakresu chemii energetycznej, jak również innowacyjnych usług dostosowanych do dającej się przewidzieć ewolucji organizacji grup energetycznych.
Organizator:
Przedsiębiorstwo Usług Naukowo-Technicznych "Pro Novum" Sp. z o.o.
Współorganizatorzy:
TAURON Wytwarzanie S.A.
Towarzystwo Gospodarcze Polskie Elektrownie
Urząd Dozoru Technicznego, Centralne Laboratorium Dozoru Technicznego
Tematyka:
Stara/nowa energetyka - aktualne problemy wodno-chemiczne
Bloki energetyczne na parametry nadkrytyczne – nowe wyzwania dla chemii energetycznej
Nowe wytyczne dotyczące jakości czynnika w obiegach wodno-parowych
Spalanie niskoemisyjne - rozwiązania, efekty, potrzeby. Bilans zysków i strat.
Trwałość powierzchni ogrzewalnych po proekologicznej modernizacji kotłów,
Chemiczne oczyszczanie kotłów i innych instalacji technologicznych,
Zabezpieczenia antykorozyjne urządzeń energetycznych na czas postojów
Zarządzanie wiedzą o stanie technicznym urządzeń – zdalny nadzór diagnostyczny
Nowe technologie i usługi z zakresu chemii energetycznej oraz ochrony środowiska
Więcej informacji TUTAJ
lub w sekretariacie konferencji:
Marzena Krzywda
tel. 32 2518 739 wew. 204
tel. kom. 605 181 363
e-mail: m.krzywda@pronovum.pl