Numeryczny monitoring pracy skraplacza
Program numeryczny umożliwia śledzenie procesów cieplnych zachodzących w objętości kondensatora i daje możliwość oceny: stopnia zabrudzenia rurek chłodzących, spiętrzenia temperatur, podgrzania wody chłodzącej, lokalnych współczynników przekazywania ciepła, lokalnych strumieni masy kondensatu oraz szczelności układu kondensacyjnego. Po włączeniu do systemu monitoringu pracy bloku energetycznego możliwe jest porównywanie bieżących parametrów pracy skraplacza z wynikami obliczeń.
Integracja programu obliczeniowego z systemem informatycznym monitorującym pracę bloku energetycznego umożliwia prowadzenie na bieżąco diagnostyki pracy układu kondensacyjnego. Stanowi to podstawę do oceny jego stanu technicznego, która to informacja może posłużyć do określenia zakresu bieżących prac remontowych. Program może być również wykorzystany do szkoleń i podnoszenia kwalifikacji obsługi bloku energetycznego oraz do prac projektowych i modernizacyjnych układów kondensacyjnych bloków energetycznych.
fot. photogenica.pl
Cały artykuł przeczytają Państwo w magazynie „Energetyka Cieplna i Zawodowa” nr 8/2013 zamów prenumeratę w wersji elektronicznej lub drukowanej |