Partner serwisu
13 października 2020

WEBINARIUM BMP: Pompy ciepła w ciepłownictwie

Kategoria: Z życia branży

Pompy ciepła zyskują coraz większą popularność w systemowej energetyce cieplnej. Według wielu ekspertów mogą być odpowiedzią na regulacje środowiskowe mocno dotykające ciepłownictwo i poprawę jakości powietrza. Dyskusja o zastosowaniu tych rozwiązań w Polsce nie jest tak naprawdę całkiem nowa ponieważ rozwiązania te są znane już od wielu lat jednak dopiero teraz technologia ta zaczęła budzić tak wielkie zainteresowanie.

WEBINARIUM BMP: Pompy ciepła w ciepłownictwie

Uczestnictwo w webinarium jest bezpłatne.

LINK DO REJSETRACJI DOSTĘPNY TUTAJ

 

Plan wydarzenia

12:30 - 12:35 - Otwarcie, powitanie. Maciej Szramek, redaktor magazynu "Energetyka Cieplna i Zawodowa" i portalu kierunekenergetyka.pl.

12:35 – 12:55 – "Pompy ciepła nowym trendem w ciepłownictwie systemowym.” Dr inż. Andrzej Grzebielec, Politechnika Warszawska.

12:55 - 13:15 - "Pompy ciepła w ciepłownictwie cz. 1. Zasilanie sieci ciepłowniczych pompami ciepła powietrze-woda poza sezonem grzewczym" Wojciech Barczak, Menadżer produktu pompy ciepła, Dział projektów inwestycyjnych, Viessmann Sp. z o. o.

- powietrzne pompy ciepła dużej mocy

- zasilanie sieci ciepłowniczej wysokotemperaturowymi pompami ciepła

- moduł 1MW

13:15 - 13:35 - "Zastosowanie pomp ciepła w krakowskim systemie ciepłowniczym”,  Dr inż. Paweł Jastrzębski, MPEC Kraków.

13:35 - 13:55 - Pompy ciepła w ciepłownictwie cz. 2. Wykorzystanie solankowych pomp ciepła w ciepłownictwie" - Wojciech Barczak, Menadżer produktu pompy ciepła, Dział projektów inwestycyjnych, Viessmann Sp. z o. o.

- pompy ciepła dużej mocy

- źródła ciepła dla pomp ciepła w układzie solanka-woda i woda-woda

- wykorzystanie wysokotemperaturowych pomp ciepła do podniesienia parametru

- rozproszone układy produkcji ciepłej wody w sieciach niskotemperaturowych

 

Prezenter

Andrzej Grzebielec dr inż

Adiunkt na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Autor ponad 140 artykułów naukowych, brał udział w kilkudziesięciu projektach badawczych, głownie dla przemysłu. Do jego głównych zainteresowań należą: chłodnictwo, klimatyzacja, trójgeneracja, pompy ciepła oraz kriogenika przemysłowa.

 

Prezenter

Wojciech Barczak

Menadźer produktu pompy ciepła
Dział projektów inwestycyjnych
Viessmann Sp. z o.o.
Od 27 lat w firmie Viessmann a od 11 lat zajmuje się pompami ciepła średniej i dużej mocy.

 

Prezenter

Paweł Jastrzębski dr inż

Dyrektor ds Innowacji
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA w Krakowie.
Obecnie odpowiada za badania i wdrażanie innowacji, szczególnie w zakresie energetyki rozproszonej, odnawialnych źródeł energii oraz inteligentnych sieci ciepłowniczych. Ukończył studia na Wydziale Zarządzania Akademii
Górniczo - Hutniczej w Krakowie, gdzie obronił doktorat w dyscyplinie inżynieria produkcji oraz studia z zarządzania projektami w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie.
Posiada doświadczenie w zakresie przygotowania i realizacji innowacyjnych projektów dotyczących efektywności energetycznej oraz odnawialnych źródeł energii. Wieloletni wykładowca akademicki.
 

 

Galeria zdjęć produktów z realizacji zainstalowanych przez firmę Viessmann.

 

 

fot. galeria Viessmann
Adam Smyk, ITC PW
2020-10-23
Dzień dobry,
Nie mogłem uczestniczyć w Webinarium a temat jest interesujący i aktualny.Czy można otrzymać nagranie (link) do nagrania z tego Webinarium ?
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ