Partner serwisu
21 czerwca 2016

MPEC-Włocławek: W odpowiedzi na potrzeby

Kategoria: Artykuły z czasopisma

Przyjęta w MPEC-Włocławek strategia ekspansji rynkowej pozwala spółce zaistnieć w nowych rejonach miasta, pozbawionych do tej pory ciepła z systemu scentralizowanego. Rozwój budownictwa mieszkaniowego oraz znaczne
zainteresowanie mieszkańców osiedla ciepłem systemowym czyni go bardzo atrakcyjnym pod względem zapotrzebowania na energię cieplną.

MPEC-Włocławek: W odpowiedzi na potrzeby

Łączna moc zamówiona przyłączonych w pierwszej kolejności obiektów do systemu dystrybucji ciepła przedsiębiorstwa wynosi 4214 kW, z czego ciepła woda użytkowa stanowi 500 kW. Zakłada się dostawę ciepła dla potrzeb centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej do tych obiektów na poziomie od 41 do 42,5 tys. GJ w skali roku. W drugim etapie zamierzenia inwestycyjnego zostaną przyłączone do systemu ciepłowniczego przedsiębiorstwa budynki wielorodzinne już wybudowane lub takie, których budowa trwa lub jest w fazie projektowania. Charakteryzują się one na dzisiaj mocą cieplną równą 300 kW, z czego na ciepłą wodę użytkową przypada 60 kW. Przewiduje się w okresie początkowym sprzedaż ciepła do obiektów budownictwa wielorodzinnego w skali roku na poziomie 3400 GJ. Przyłączanie obiektów będących w bliskim sąsiedztwie infrastruktury ciepłowniczej przedsiębiorstwa powstałej w wyniku inwestycji nastąpi w trzeciej kolejności.

W okresie początkowym zakłada się moc cieplną na poziomie 150 kW, z czego na ciepłą wodę planuje się około 40 kW. Z tego tytułu szacuje się sprzedaż ciepła wynoszącą blisko 2 tys. GJ w okresie roku. Postępujący rozwój budownictwa wielorodzinnego w tej części miasta oraz rosnące zainteresowanie mieszkańców tej dzielnicy ciepłem systemowym prognozuje jeszcze bardziej korzystną zmianę wskaźników mocy cieplnej przewidzianych w etapie II i III obiektów do przyłączenia do systemu ciepłowniczego przedsiębiorstwa, w wyniku czego w docelowym okresie przewiduje się sprzedaż ciepła na poziomie około 50 tys. GJ w skali roku.

Więcej przeczytasz w numerze 4/2016 magazynu "Energetyka Cieplna i Zawodowa"

Fot. 123rf

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ