Partner serwisu
14 sierpnia 2017

Bełchatów: Dzień Energetyka 2017 w PGE GiEK

Kategoria: Aktualności

11 sierpnia odbyła się centralna akademia z okazji obchodów Dnia Energetyka w spółce PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. W uroczystościach w Bełchatowie, oprócz energetyków z elektrowni i elektrociepłowni,  wchodzących w skład PGE GiEK, wzięli udział zaproszeni goście.

Bełchatów: Dzień Energetyka 2017 w PGE GiEK

W oficjalnych uroczystościach administrację szczebla rządowego reprezentowali przedstawiciele Rządu RP na czele z wojewodą łódzkim Zbigniewem Rauem, posłowie m.in: Anna Milczanowska, Małgorzata Janowska, Marek Matuszewski, liczni przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele uczelni, służb mundurowych, spółek i instytucji  oraz władze Grupy Kapitałowej PGE na czele z wiceprezesem zarządu ds. operacyjnych PGE Polskiej Grupy Energetycznej – Ryszardem Wasiłkiem oraz prezesem zarządu PGE GiEK – Sławomirem Zawadą.

Osiągnęliśmy znacznie więcej

Wiceprezes Ryszard Wasiłek składając życzenia z okazji Dnia Energetyka, zaznaczył, że energetyka od kilku lat nie jest  łatwą branżą. – Tym bardziej cieszę się, że pomimo wyzwań, jakie stawia przed nami otoczenie gospodarcze mogę przy okazji naszego branżowego święta mówić o naszych sukcesach. Rok temu zapewniałem Państwa, że dołożymy wszelkich starań, by Grupa PGE zachowała pozycję lidera na polskim rynku elektroenergetycznym. I dzięki Państwa zaangażowaniu oraz naszej wspólnej pracy udało się nam osiągnąć znacznie więcej. PGE dziś umocniło się na pozycji lidera na polskim rynku elektroenergetycznym będąc jednocześnie największym inwestorem w kraju i tym samym kołem zamachowym polskiej gospodarki, dając dziesiątkom tysięcy rodzin pracę i godziwe zarobki.

– Polsce potrzebne są dziś wysokosprawne aktywa węglowe zużywające mniej paliwa przy większej mocy i znacznie niższej emisji. Grupa PGE konsekwentnie inwestuje więc w rozwój i modernizację konwencjonalnych jednostek wytwórczych opartych na paliwach kopalnych. W tym zakresie decyzje zmierzające do odmłodzenia i unowocześnienia naszej floty wytwórczej były jak najbardziej trafne. Wychodzimy z założenia, że nowoczesna energetyka konwencjonalna, to energetyka minimalizująca swój wpływ na środowisko naturalne, a jednocześnie charakteryzująca się wysoką sprawnością wytwarzania i dyspozycyjnością. Potwierdzają to osiągane przez PGE wyniki finansowe i systematyczny wzrost produkcji energii elektrycznej – mówił Ryszard Wasiłek.

Wiceprezes podkreślał także, że dzięki efektywnej modernizacji Elektrowni Bełchatów Grupa wyprodukowała w pierwszym półroczu 2017 roku o 10 proc. więcej energii - prawie 20 TWh z 28 TWh pochodziło z węgla brunatnego. – To aż o 20 proc. więcej, niż przed rokiem. Te dane podkreślają nie tylko efektywność prac modernizacyjnych, ale przede wszystkim znaczenie paliwa, jakim jest węgiel brunatny w polskim systemie energetycznym. Zarówno dla Polski, jak i PGE węgiel brunatny, tuż po węglu kamiennym, jest dzisiaj głównym surowcem, który pozwala na zabezpieczenie blisko 40 proc. krajowej produkcji energii elektrycznej. Efektywne wykorzystanie zasobów tego paliwa jest od lat kluczowym zadaniem i troską Grupy PGE – dodał Ryszard Wasiłek, zapewniając jedocześnie, że PGE wspiera wszelkie starania w kierunku uruchomienia nowych kopalni i eksploatacji nowych złóż węgla brunatnego .

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ