Partner serwisu
25 stycznia 2018

ABB uznana światowym liderem w Rozproszonych Systemach Sterowania

Kategoria: Aktualności

Ok. 20-procentowy udział w rynku w różnych branżach zapewnia ABB pierwsze miejsce w rankingu „Globalny Rynek Rozproszonych Systemów Sterowania 2016–2021” w zakresie cyfrowej automatyki i sterowania.

ABB uznana światowym liderem w Rozproszonych Systemach Sterowania

Raport „Globalny Rynek Rozproszonych Systemów Sterowania 2016–2021” opublikowany przez ARC Advisory Group, potwierdza, że ABB pozostaje numerem jeden na światowym rynku rozproszonych systemów sterowania (DCS). Według analityków ARC, ABB skutecznie utrzymuje wiodącą pozycję na rynku od 1999 r. Przeprowadzona przez nich analiza uwzględnia wiele czynników, w tym wielkość i segmentację rynku, prognozy rynkowe, strukturę branży, udziały dostawców w rynku oraz profile dostawców.

W raporcie ARC firma ABB została także doceniona za wprowadzenie ABB AbilityTM — międzybranżowej oferty cyfrowej. ABB Ability™ wspiera klientów z sektora publicznego, przemysłu, transportu i infrastruktury w opracowywaniu nowych i ulepszaniu istniejących procesów poprzez zapewnienie najwyższych standardów w zakresie monitoringu, a w ślad za tym poprzez optymalizację procesów realizowanych w czasie rzeczywistym. Uzyskane dane mogą zostać następnie wprowadzone do systemów sterowania, aby poprawić kluczowe wskaźniki, takie jak czas nieprzerwanej pracy zakładu wynikający z poprawy dyspozycyjności, prędkość i wydajność.

Dzięki naszej bazie zainstalowanych systemów, liczącej 70 milionów połączonych ze sobą urządzeń, 70 tysięcy systemów sterowania oraz inwestycjom w badania i rozwój sięgającym 1,5 mld USD, ABB jest liderem w zakresie transformacji cyfrowej przemysłu — powiedział Peter Terwiesch, Prezydent Dywizji Automatyki Przemysłowej w Grupie ABB.

ABB z nagrodą Firma Roku 2017

Przed zdobyciem tego uznania ze strony ARC firma ABB otrzymała nagrodę dla Firmy Roku 2017 przyznawanej przez konsultantów biznesowych Frost & Sullivan. ABB została wyróżniona za wyznaczanie nowych standardów w zakresie cyfryzacji za pomocą swojego portfolio DCS.

System ABB Ability 800xA odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu sukcesu największego, zbudowanego w ramach jednego etapu, kompleksu chemicznego na świecie (Sadara). Monitorowanie i automatyzacja całego procesu produkcji są w pełni zintegrowane w ramach systemu 800xA składającego się z 18 podsystemów oraz 260 stanowisk operatorskich. Możliwości integracji pomogły także kopalni Garpenberg przekształcić się w jedną z najbardziej efektywnych kosztowo i najnowocześniejszych kopalni na świecie. Maszyny wyciągowe, napędy zespołów młynowych, systemy wentylacji, odwadniania, rozdzielnice, przenośniki, kruszarki, systemy składowania rudy, konserwacji, system zarządzania dokumentacją oraz komunikacji zostały bezproblemowo zintegrowane w jednolitym środowisku systemu automatyki. Niedawno firma Emami Cement wybrała System 800xA, by przeprowadzić automatyzację swojego nowego zakładu produkcyjnego, co przyczyni się do rozwoju infrastruktury w Indiach.

System ABB Ability Symphony® Plus, jest także podstawowym rozwiązaniem wykorzystywanym do integracji nowej technologii kontroli emisji w elektrowni w amerykańskim stanie Wisconsin; do ochrony Wenecji we Włoszech, miasta wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, przed przypływami poprzez kontrolę miejskiego systemu barier przeciwpowodziowych MOSE; do zapewnienia rozwiązania w zakresie automatyzacji i zasilania dla Adani, największej na świecie elektrowni słonecznej, znajdującej się w jednej lokalizacji, w Kamuthi w Indiach; oraz do umożliwienia wietnamskiemu przedsiębiorstwu komunalnemu Saigon Water Corporation (SAWACO) kontroli i obsługi infrastruktury w czasie rzeczywistym, co istotnie ogranicza straty związane z przesyłem wody.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ