Partner serwisu

XIX Wiosenne Spotkanie Ciepłowników

Kategoria: XIX Wiosenne Spotkanie Ciepłowników

Wiosenne Spotkanie Ciepłowników 9-11 maja 2012 odbywa się już po raz dziewiętnasty. Zbliżając się do jubileuszowej dwudziestki, bijemy rekordy. W pierwszym dniu, w czasie którego nie zabrakło merytorycznych dyskusji odnośnie modelu ciepłownictwa XXI wieku, a także chwili relaksu w postaci Gali Ciepłowniczej z udziałem Kabaretu Młodych Panów, zarejestrowało się ponad 520 osób.

XIX Wiosenne Spotkanie Ciepłowników

     Do Zakopanego zjechało ponad 520 ciepłowników

    Pierwsze prezentacje zdominowała problematyka biomasowa. W debacie, którą poprowadził prof. Krzysztof Wojdyga, poruszano tematy, którymi żyje współczesne ciepłownictwo. Dyskutowano o unijnej dyrektywie dotyczącej emisji CO2, o nowym modelu regulacji dla ciepłownictwa, czyli regulacji ex post, o ustawie o korytarzach przesyłowych, odnawialnych źródłach energii, efektywności energetycznej, ciepłej wodzie użytkowej i o spalarniach śmieci.

    Wiosenne Spotkanie Ciepłowników było okazją do merytorycznych rozmów, a także do relaksu. Przybyłych w pierwszym dniu konferencji bawił Kabaret Młodych Panów. Drugi dzień upłynął pod hasłem konkurencji na miarę Euro 2012, zorganizowanych w Małym Cichym. A na koniec trzydniowego spotkania branży ciepłowniczej uczestnicy wybierali między basenem i wycieczką techniczną: Geotermia Podhalańska – Ciepłownia w Szaflarach.

    Było rekordowo, jeśli chodzi o liczbę uczestników. Towarzyszyła nam wyjątkowo udana pogoda, zarówno ta za oknem, jak i ta – ducha.

    Zapraszamy do odwiedzania naszego portalu, na którym już od dzisiaj zamieszczamy „Głosy z debaty”, a także do obejrzenia galerii zdjęć.

JJ
 

* * *

Andrzej Olszewski – ekspert Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie

Algorytm załatwiłby sprawę...

– Ustawa o korytarzach przesyłowych ma doprowadzić do tego, że nie będzie już indywidualnych wycen. Będzie algorytm, przy którego wyliczeniu będą brane pod uwagę: powierzchnia gruntu, cena gruntu i współczynnik uzależniony od położenia terenu – mówił ekspert Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie Andrzej Olszewski podczas XIX Wiosennego Spotkania Ciepłowników w Zakopanem. Czytaj więcej

 

 

 

 

 

 

 

* * *

Im mniej URE, tym lepiej?

Andrzej Goździkowski – dyrektor ds. operacyjnych ECO Opole SA

     – W przypadku rynku energii elektrycznej ceny paliw wzrosły, a ceny energii spadły. To dowód na to, że kontrolna ręka URE nie jest potrzebna – stwierdził Andrzej Goździkowski, dyrektor ds. operacyjnych ECO Opole SA, podczas debaty zorganizowanej w ramach XIX Wiosennego Spotkania Ciepłowników. Czytaj więcej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* * *

Nowy pieniądz – opłaty za emisję CO2?

Andrzej Goździkowski – dyrektor ds. operacyjnych ECO Opole SA i Stanisław Mańkowski – prof. Politechniki Warszawskiej

    Czy nie daliśmy się tu w Europie nadmuchać w bańkę? – zastanawiał się prof. Stanisław Mańkowski z Politechniki Warszawskiej w czasie dyskusji dotyczącej unijnej dyrektywy o emisji CO2. Był to jeden z gorących tematów debaty, która odbyła się w ramach XIX Wiosennego Spotkania Ciepłowników w Zakopanem. Czytaj więcej

 

 

 

 

 

 

 

 

Honorowy patronat:

Partnerzy:

         

         
  Patronat naukowy:  



Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej

Wydział Inżynierii Środowiska Politechnika Warszawska

Instytut Techniki Cieplnej
Politechnika Warszawska

 
         
    
Patronat medialny:

         
Organizator        

       

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ