Partner serwisu
27 września 2019

Dyrektor Oddziału Techniki Cieplnej „ITC” w Łodzi Instytutu Energetyki potwierdził udział w debacie

Kategoria: XII Konferencja Remonty i Utrzymanie Ruchu w Energetyce

Jacek Karczewski, Dyrektor Oddziału Techniki Cieplnej „ITC” w Łodzi weźmie udział w debacie "Dostosować strategię do wyścigu, czyli jak zmiany w energetyce wpłyną na utrzymanie ruchu", która odbędzie się podczas XII Sympozjum Remonty i Utrzymanie Ruchu w Energetyce 27-29.11.2019r.

Dr inż. Jacek Karczewski
Dyrektor Oddziału Techniki Cieplnej „ITC” w Łodzi Instytutu Energetyki

Studia wyższe ukończył w 1978 r. na Wydziale Elektrycznym Politechniki Łódzkiej. W tym samym roku rozpoczął pracę w Instytucie Techniki Cieplnej w Łodzi, gdzie pracuje do dziś na stanowisku adiunkta (po konsolidacji Instytutu Energetyki i Instytutu Techniki Cieplnej – w Oddziale Techniki Cieplnej „ITC” Instytutu Energetyki).

W latach 2009-2013 był zastępcą Dyrektora „ITC”, od 2013 roku pełnił obowiązki Dyrektora „ITC”, a w sierpniu 2014 roku został powołany na Dyrektora „ITC”. W 1998 roku na Politechnice Łódzkiej obronił pracę doktorską „Optymalizacja pracy układów regulacji mocy i ciśnienia pary świeżej bloku energetycznego biorącego udział w regulacji systemu elektroenergetycznego”. Uczestniczył czynnie w pracach realizowanych na zlecenie przemysłu i dla potrzeb laboratoriów pomiarowych Instytutu, a także w pracach badawczych zleconych przez Komitetu Badań Naukowych. Efekty tych prac zostały wdrożone w przemyśle (m. in. elektrohydrauliczne regulatory mocy zainstalowane w ZE PAK).

Jest autorem ponad 50 artykułów opublikowanych w wydawnictwach naukowych i czasopismach technicznych, 50 referatów wygłoszonych na konferencjach i sympozjach naukowych, 2 patentów, 4 projektów badawczych lub celowych finansowanych ze środków finansowych na naukę, ponad 100 opracowań wewnętrznych ITC. Główne obszary zainteresowań naukowych to: automatyka w energetyce (regulacja turbin), przystosowywanie turbin kondensacyjnych do pracy skojarzonej, dostosowanie polskiego systemu elektroenergetycznego do wymagań UE w celu połączenia systemów, badania i pomiary w energetyce, energetyczne wykorzystanie biogazu i biomasy, efektywność energetyczna. Członek Rad Naukowych: Instytutu Techniki Cieplnej (wiceprzewodniczący) i Instytutu Energetyki, członek Komitetu Automatyki Elektroenergetycznej SEP. członek klastra „Bioenergia dla Regionu”. Nagradzany m.in. Nagrodą Ministra Przemysłu, odznaką „Zasłużony dla ITC” odznaką „Zasłużony dla Energetyki”. W 2010 roku zdobywca srebrnej statuetki „Lidera Innowacji Województwa Łódzkiego”, a w 2011 statuetki „Klucz Sukcesu”. Prowadzi działalność dydaktyczną (wykłady na Politechnice Łódzkiej, wykłady w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, szkolenia dla przedstawicieli instytucji ukraińskich w ramach finansowanego w 2011 i 2015 roku przez MSZ programu „Polska Pomoc”.


29 listopada 2019r. podczas XII już edycji Sympozjum Remonty i Utrzymanie Ruchu w Energetyce, uczestnicy debaty "Dostosować strategię do wyścigu, czyli jak zmiany w energetyce wpłyną na utrzymanie ruchu" podejmą takie tematy jak:

  • UR a postępująca dekarbonizacja
  • Zmiana paliwa i jej wpływ na pracę jednostek wytwórczych
  • Współspalanie - biomasa, RDF i ich wpływ na żywotność urządzeń parku maszyn,
  • Kotły wielopaliwowe i wymagania z nimi związane,
  • Dostosowanie istniejącej infrastruktury zakładu do zmieniającej się struktury paliw

Moderatorem debaty będzie Arkadiusz Burnos Managing Director EMEA w SEAM Group.

W debacie udział potwierdzili już:

Grzegorz Kotte, wiceprezes ENEA Wytwarzanie,

Jacek Karczewski, dyrektor Oddziału Techniki Cieplnej "ITC" w Łodzi,

Marek Ryński, wiceprezes ENEA Elektrownia Połaniec.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ