Beata Wiszniewska (PIGEOR) uczestnikiem debaty nt. Zielonej transformacji
Dyrektor Generalna Polskiej Izby Energetyki Odnawialnej i Rozproszonej weźmie udział w debacie pt. ZIELONA TRANSFORMACJA – OZE I ROZPROSZONA GENERACJA ENERGII podczas XXIII Sympozjum ENERGETYKS BEŁCHATÓW (6-8 września 2021 r.).
Beata Wiszniewska jest Dyrektorem Generalnym Polskiej Izby Energetyki Odnawialnej i Rozproszonej od 2014 roku. Wcześniej, przez ponad 5 lat koordynowała działania Wydziału Środowiska w Stałym Przedstawicielstwie RP przy Unii Europejskiej w Brukseli odpowiadając także za przygotowanie i przeprowadzenie Przewodnictwa Polski w radzie UE w obszarze ochrony klimatu i środowiska. W latach 2004-2008 z ramienia Regionalnego Centrum Ochrony Środowiska w Budapeszcie (REC) kierowała pracami 8 biur krajowych zlokalizowanych w krajach przyjętych do UE w roku 2004. W latach poprzedzających pracowała jako konsultant w firmach doradczych i organizacjach pozarządowych.
Beata Wiszniewska jest absolwentką Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. W ciągu niemal 30 lat pracy zawodowej, Beata Wiszniewska zajmowała się zagadnieniami ochrony środowiska i klimatu oraz rozwoju energetyki odnawialnej, realizując w Polsce i innych krajach europejskich, projekty z zakresu planowania strategicznego, przygotowywania i wdrażania legislacji oraz popularyzacji i promocji rozwiązań wspierających ochronę klimatu i środowiska.
Moderatorem debaty będzie prof. dr hab. inż. Wojciech Nowak z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie
Uczestnicy dyskusji:
Barbara Adamska, Prezes Zarządu, Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii
Piotr Malik, Dyrektor ds. Produktów Strukturyzowanych, Polenergia Obrót S.A.
Katarzyna Sobótka-Demianowska, Head of Business, InnoEnergy Central Europe Sp. z o.o.
Grzegorz Szastok, Dyrektor Handlowy, Członek Zarządu, Sumitomo SHI FW Energia Polska Sp. z o.o.
Artur Warzocha, Prezes Zarządu, TAURONNOWE TECHNOLOGIE
Tematyka:
- Struktura paliwowa a ambicje klimatyczne,
- elektroprosumeryzm,
- klastry energii,
- elektromobilność,
- małe reaktory jądrowe,
- magazyny energii,
- Smart City.
Komentarze