Bogusław Regulski
Podczas debaty Ciepło, ciepło, coraz zimniej? Przyszłość polskiego ciepłownictwa (sympozjum w Bełchatowie, 8 września) wiceprezes Zarządu Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie opowie o ciepłownictwie zawodowym i „amatorskim” w Polsce.

Absolwent Politechniki Wrocławskiej Wydziału Mechaniczno-Energetycznego, z tytułem magistra inżyniera mechanika o specjalności termoenergetyka, oraz Studiów Podyplomowych Politechniki Warszawskiej w zakresie zrównoważonych systemów zaopatrzenia w energię i świadectw energetycznych budynków. Aktywny audytor energetyczny.
Od początku swojej ponadtrzydziestoletniej kariery zawodowej związany z ciepłownictwem i energetyką.
Długoletni działacz stowarzyszeń i organizacji branżowych.
Uczestnik i prelegent wielu konferencji i seminariów specjalistycznych z zakresu energetyki i ciepłownictwa. Wykładowca zagadnień związanych z ciepłownictwem w ramach kilku edycji Studiów Podyplomowych Szkoły Głównej Handlowej, a także Politechniki Warszawskiej. Autor wielu publikacji na temat gospodarki cieplnej w gminach oraz aktualnych i strategicznych problemów wymagających rozwiązania przez przedsiębiorstwa ciepłownicze, zamieszczanych w wielu czasopismach branżowych. Aktywny uczestnik wielu gremiów opiniotwórczych z zakresu gospodarki energetycznej, legislacji branżowej na poziomie krajowym i europejskim. członek grupy ekspertów ds. energetyki Narodowego Banku Polskiego.
Od 1999 jest wiceprezesem Zarządu Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie.
Tytuł referatu wprowadzającgo, który wygłosi Bogusław Regulski, to: Ciepłownictwo zawodowe i „amatorskie” w Polsce – czy można to jakoś poukładać w przyszłości, żeby nie „wylać dziecka z kąpielą”?