Transformacja w energetyce nabiera tempa
Mogę zapewnić, że dotrzymamy terminu budowy elektrowni jądrowej i prąd z polskiej elektrowni jądrowej na Pomorzu popłynie w 2033 roku - powiedziała w środę w Waszyngtonie pełnomocnik rządu RP ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Anna Łukaszewska-Trzeciakowska.
W podobnym tonie wypowiadali się prelegenci i zaproszeni goście podczas I Kongresu Energetyki Jądrowej, który odbył się w auli AGH.
fot. Otwarcie Kongresu, Bogdan Pilch, Dyrektora Generalnego IGEOS
Adam Guiboure – Czetweryński Podsekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska w wystąpieniu otwierającym zapowiedział przyspieszenie programu jądrowego.
fot. Adam Guiboure-Czetweryński, Podsekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska
Krzysztof Mech z Ministerstwa Rozwoju i Technologii wspomniał o przygotowywanej aktualizacji strategii PEP 2040 uwzględniającej rozwój energetyki jądrowej.
fot. Krzysztof Mech, Ministerstwa Rozwoju i Technologii
W prezentacji otwierającej kongres Igor Muszyński - Wolf Theiss, przedstawiając otoczenie polityczno-biznesowe podkreślił akceptację społeczną w regionach, w których planowane są inwestycje w atom.
fot. Igor Muszyński, Wolf Theiss
Podczas panelu dyskusyjnego, który poprowadził prof. Konrad Świrski dyskutowano nt. wyzwań i szans sektora elektroenergetycznego w Polsce.
fot. Debata nt. wyzwań i szans sektora elektroenergetycznego w Polsce
Bogaty program kongresu obejmował kilka merytorycznych prezentacji wprowadzających do tematycznych paneli dyskusyjnych.
Organizatorzy kongresu postawili sobie bardzo ambitne zadanie - znalezienie odpowiedzi na pytanie: Jak stać się liderem rozwoju energetyki jądrowej w regionie?
W ocenie większości uczestników było to bardzo dobrze przygotowane spotkanie pod względem programowym i organizacyjnym. Gratulacje dla organizatorów: IGEOS i AGH.
Komentarze