Partner serwisu
29 sierpnia 2014

Sukces wspieranego przez PGE Victora Borsuka

Kategoria: Energia w sporcie

Victor Borsuk, zawodnik kitesurfingu, który od lipca pływa w barwach PGE, zajął pierwsze miejsce w 9. edycji CLTN Looser Contest 2014.

Formuła zawodów CLTN Looser Contest zmusza zawodników do dużej elastyczności i promuje wszechstronność. Każdego roku organizatorzy umieszczają w regulaminie zawodów utrudnienia sprawiające, że najlepsi zawodnicy w Polsce mogą zostać pokonani przez osoby, uprawiające ten sport tylko dla przyjemności. W tej edycji zawodów sportowcy pływali bez leash’y, czyli zabezpieczenia przytrzymującego kite’a w czasie ewolucji na rękach. W finale zawodów, do którego dostało się 5 zawodników, zwyciężył wspierany przez PGE Victor Borsuk. Już w ten weekend, 29-31 sierpnia, Victor Borsuk wystartuje w Mistrzostwach Polski Ford Kite Cup w Jastarni.

Victor Borsuk to jeden z najbardziej utytułowanych polskich kitesurferów. Jest sześciokrotnym mistrzem i dwukrotnym wicemistrzem Polski. W ubiegłym roku zdobył pierwsze miejsce w zawodach Pucharu Azji na Boracay (Filipiny) oraz na wyspie Pingtan w Chinach. Odnosi również sukcesy jako trener innych czołowych polskich profesjonalnych kitesurferów oraz amatorów.