Partner serwisu
24 września 2015

CEPPI dla klimatu

Kategoria: Aktualności

Miasta partnerskie projektu CEPPI (Coordinated Energy-related PPI actions for cities), pośród których znajdziemy Birmingham, Walencję, Castello, Budapeszt oraz Wrocław (reprezentowany przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+ Sp. z o.o.), postanowiły pogłębić współpracę w obszarze zamówień publicznych i zwiększyć swój wpływ na ochronę klimatu, poprzez faktyczne wdrożenie optymalizacji w obszarze zamówień publicznych. Celem głównym projektu jest zmniejszenie zużycia energii łącznie o 33 GWh rocznie poprzez zastosowanie odpowiednich metod optymalizacji przygotowywanych postępowań przetargowych. Zmniejszenie zużycia energii przyczyni się również do ograniczenia emisji CO2 do atmosfery. 

CEPPI dla klimatu

Skąd wywodzi się Projekt CEPPI?

Wstępem do projektu CEPPI był projekt o nazwie PPIA (Public Procurement of Innovation in Action). Głównym celem projektu PPIA jest stymulowanie innowacji w obszarze zamówień publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem działań łagodzących zmiany klimatu oraz rozpowszechnianie zdobytej na ten temat wiedzy w społeczności Stowarzyszenia Climate-KIC jak i poza nim. Projekt PPIA jest w dalszym ciągu realizowany w ramach Stowarzyszenia Climate-KIC zrzeszającego ponad 240 partnerów, w skład których wchodzą kluczowe dla Europy uczelnie, jednostki badawcze, oraz firmy.

Okres realizacji projektu …

Realizacja projektu została przewidziana na okres 01.04.2015 – 30.03.2018

Budżet i źródło finansowania projektu …

Całkowity budżet projektu to 1,3 mln Euro

Projekt CEPPI powstał dzięki wsparciu programu Horyzont 2020 , który jest finansowany przez Unię Europejską.

Dla kogo?

Główną grupą, która będzie czerpała korzyści z projektu, są tak naprawdę mieszkańcy Wrocławia. Natomiast miasto Wrocław, reprezentowane przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+, zyskuje przede wszystkim unikalne know-how związane z optymalizacją całego procesu zamówień publicznych ze szczególnym uwzględnieniem zielonych i innowacyjnych zamówień publicznych. Dla mieszkańców miasta jest to przede wszystkim szansa na to, że przetargi ogłaszane przez miasto Wrocław będą w coraz większym stopniu uwzględniały aspekty przyjazne człowiekowi i środowisku, oraz działania mające na celu łagodzenie zmian klimatu.

Źródło: EIT

Fot. freeimages

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ