kierunekENERGETYKA patronem medialnym Koła Naukowego Energetyków Politechniki Warszawskiej
Koło Naukowe Energetyków Politechniki Warszawskiej jest jedną z najstarszych i najprężniej działających organizacji przy Politechnice Warszawskiej. Istnieje nieprzerwanie od 1966 roku, zrzeszając najambitniejszych i najzdolniejszych studentów, którzy pragną rozwijać i pogłębiać swoją wiedzę oraz zainteresowania z zakresu szeroko rozumianej energetyki i techniki cieplnej.
Członkowie Koła realizując założenia statutowe KNE, uczestniczą w wielu seminariach, sympozjach i konferencjach, organizują obozy naukowe oraz seminaria połączone z wyjazdami do nowoczesnych zakładów energetycznych, a także biorą udział w pracach naukowo-badawczych Instytutu Techniki Cieplnej.
Ponadto, pomimo wielokrotnie zmieniających się realiów, a także możliwości polskiej oraz światowej energetyki, studenci należący do KNE PW są zawsze na bieżąco, śledzą trendy technologiczne, a także mają własne zdanie i wizję.
Już od niemal półwiecza Koło Naukowe Energetyków Politechniki Warszawskiej osiąga wiele sukcesów zarówno na arenie narodowej jak i międzynarodowej. Najważniejszymi z ostatnio osiągniętych są:
- Zwycięstwo w prestiżowym, międzynarodowym konkursie organizowanym przez firmę General Electric zatytułowanym „Ecomagination: Make your Campus Greener”. Jego celem było zaproponowanie rozwiązania, które uczyni kampus uniwersytetu bardziej przyjaznym środowisku,
- Wyróżnienie w Pierwszym Międzyuczelnianym Konkursie „Nauka w służbie środowiska i gospodarki” pod honorowym patronatem pani Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego za grant rektorski „Wykorzystanie energii odpadów miejskich do produkcji ciepła i energii elektrycznej w Warszawie”,
- Organizacja w 2010 roku I Ogólnopolskiej Konferencji Młodych Energetyków, zapewniając pomimo ograniczonych środków niezwykle wysoki poziom organizacyjny i naukowy konferencji,
- Coroczna organizacja zagranicznych konferencji naukowo-technicznych, podczas których studenci mają okazję zaprezentować wyniki własnych badań, posłuchać opinii innych studentów oraz towarzyszącej im kadry, a także zobaczyć na własne oczy nowoczesne obiekty przemysłu energetycznego, wykorzystujące technologie konwencjonalne, jądrowe oraz popularne obecnie źródła odnawialne.
Źródło i fot.: KN Energetyków