Partner serwisu
25 kwietnia 2017

Rewolucja przemysłowa już nadeszła… widać to na targach Hannover Messe

Kategoria: Aktualności

Początki największych, europejskich targów innowacyjnych technologii przemysłowych Hannover Messe sięgają 1947, kiedy to w powojennych Niemczech Brytyjczycy w swojej strefie okupacyjnej utworzyli specjalną spółkę i zorganizowali pierwszą wystawę, której celem było ruszenie zniszczonej, niemieckiej gospodarki.

Rewolucja przemysłowa już nadeszła… widać to na targach Hannover Messe

Wtedy wydarzenie nazywane było Fischbrötchenmesse (od specyficznej kanapki z rybą, która była typowym i daniem targowym w powojennych czasach racjonowania żywności. Z czasem targi stały się… największymi targami przemysłowymi i także największymi europejskimi targami nowoczesnych technologii w wersji informatycznej (CeBiT) jak i przemysłowej (właśnie Hannover Messe), na których wystawia się 6500 firm i które odwiedza co roku prawie ćwierć milina osób.

Dzisiaj Hannover Messe oszałamia. Na olbrzymiej, składającej się z 17 pawilonów powierzchni wystawowej, swoje stoiska mają właściwie wszystkie podmioty, które w swojej ofercie mają produkty lub usługi dla przemysłu, a zwłaszcza te, które łączą przemysł z informatyką. Warto temu wydarzeniu przyjrzeć się odrobinę bardziej, bo widać od razu, że na naszych oczach dzieje się nowa rewolucja przemysłowa. Z niejasnych haseł Factory 4.0, Internet Rzeczy czy Rzeczywistość Rozszerzona. – wyłania się zupełnie nowy i- co ważne- całkiem pokaźny przemysł – a firmy działające w obrzeże tak zwanego manufacturingu, które nie dostrzegają zachodzących zmian za chwilę nie będą dostrzegane na rynku.

Kluczową ideą w nowej rewolucji przemysłowej jest zastosowanie informatyki w maszynach, urządzeniach i właściwie całym procesie wytwórczym– teraz każdy czujnik, każdy element linii produkcyjnej, a nawet produkt będą miały w sobie elementy elektroniczne i będą komunikowały się z systemem informatycznym lub.. z innymi produktami. Zaawansowana robotyka pozwala na właściwie bezosobową produkcję najbardziej złożonych przedmiotów, a te przedmioty zaczynają opanowywać nasze życie, bo same się do naszych przyzwyczajeń dostosują. Wiedzą jacy jesteśmy i co lubimy na przykład z interentu, nic więc dziwnego, że słowa klucze, które zostały użyte w nazwach poszczególnych pawilonów na tegorocznych targach takie jak- IoT (Internet Rzeczy) , Augmented Reality – (rozszerzona rzeczywistość), Internet Przemysłowy, Smart Production, Intelligent Manufacturing, Data Science i Advaced Analitycs, Digital Factory, Cloud, Cybersecurity, Big Data Management – czy wreszcie Factory 4.0 odmieniane są na wszystkie kolory i graficzne designy wiodących producentów. A właściwie nie wiodących, tylko tych, którzy chcą i będą się liczyć na rynku – jeśli ktoś nie włącza się w cyfrową transformację przemysłu … to właściwie już w przemyśle nie istnieje.

Więcej konradswirski.blog.tt.com.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ