Partner serwisu
22 maja 2017

Opieszałość we wdrażaniu przemysłowego Internetu rzeczy

Kategoria: Aktualności

IoT w praktyce

O tym, jakie korzyści płyną z implementacji IIoT przeczytać można m.in. w raporcie Smart Manufacturing Report 2017. Wynika z niego, że firmy które się na wdrożenie tej technologii zdecydowały, zaobserwowały średni wzrost produktywności na poziomie od 7 do nawet 50 proc. Na uwagę zasługują również oszczędności wygenerowane przez przedsiębiorstwa dzięki IIoT. W przypadku kosztów energii zmniejszono je średnio o 5 proc. Koszty bezpośrednie z kolei zmalały nawet o 20 proc. Zmniejszyły się także wydatki na oprzyrządowanie i części zamienne - średnio o 3 proc.

IIoT to doskonałe narzędzie do uzupełniające rozwiązania dla produkcji,  jednak efekty wdrożeń  przemysłowego Internetu Rzeczy są uzależnione od poziomu informatyzacji przedsiębiorstw. Wiadomo że systemy ERP to dzisiaj za mało, by skutecznie konkurować.  Niezbędne jest wdrożenie takich rozwiązań  jak APS czy SFC kóre mogą zostać uzupełnione sferą IIoT. Dopiero wówczas mamy dostęp do pełnej i bieżącej informacji o stanie produkcji - wyjaśnia Piotr Rojek z DSR, firmy dostarczającej rozwiązania informatyczne dla firm produkcyjnych. 

Efekty wdrożenia Internetu Rzeczy dobrze ilustruje przykład Siemensa, który wprowadził cyfrową automatyzację na poziomie 75 proc. Zaowocowało to redukcją wad produkcyjnych do mniej niż 12 na milion produktów. Dzięki inwestycji w nowe technologie Siemens aż 8.5 razy zwiększył wydajność zakładu produkcyjnego, przy minimalnych zmianach w zatrudnieniu.

To doskonały przykład tego, jak wiele można uzyskać z inwestycji w IIoT i oprogramowanie, jeśli tylko podejdzie się do tematu na poważnie i całościowo  ­– mówi Piotr Rojek.

 

Źródło: Informacja prasowa

Fot.: pl.freeimages.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ