Partner serwisu
01 czerwca 2017

II Okrągły Stół Energetyczny z udziałem Veolii

Kategoria: Z życia branży

Poprawa efektywności energetycznej od produkcji ciepła po współpracę z klientami i wykorzystanie synergii dwóch systemów komunalnych: gospodarki odpadami i dostaw ciepła - o tych i innych tematach rozmawiać będzie Małgorzata Mika-Bryska, Dyrektor ds. regulacji i relacji publicznych w Veolia Energia Polska podczas II Okrągłego Stołu Energetycznego, który odbywa się w dniach 1-2 czerwca w Warszawie. Wydarzenie organizowane jest przez Ministerstwo Energii i Zespół Doradców Gospodarczych TOR.

 II Okrągły Stół Energetyczny z udziałem Veolii

II Okrągły Stół Energetyczny to konferencja, na której poruszane są najważniejsze problemy polskiej energetyki. Organizatorzy spodziewają się 300 osób, wśród nich między innymi przedstawicieli administracji państwowej, koncernów energetycznych i ekspertów branży.

W trakcie dwóch dni dyskusji zostaną poruszone najważniejsze tematy związane z bezpieczeństwem energetycznym w Polsce. Konkluzje tych rozmów mają stanowić wyznacznik działań na najbliższe lata. Pierwszego dnia wydarzenia, Małgorzata Mika-Bryska weźmie udział w panelu „Efektywność energetyczna
i OZE - szanse biznesowe i wyzwania klimatyczne”. Wśród zaproszonych panelistów są między innymi Andrzej Piotrowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Energii, Stanisław Kluza, Prezes Banku Ochrony Środowiska, Arkadiusz Sekściński, Wiceprezes Zarządu w PGE Energia Odnawialna S.A., czy Tomasz Podgajniak, Wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Energetyki Odnawialnej i Rozproszonej. Wspólnie omówią najważniejsze kwestie związane z formą wsparcia inwestycji w efektywność energetyczną i OZE w nowych warunkach regulacyjnych, redukcją emisji CO2, nowym otwarciem dla polskich biogazowi rolniczych, czy perspektywami rozwoju fotowoltaiki w Polsce.

Poruszane na panelu zagadnienia są bardzo ważne z punktu widzenia dwudziestoletniej działalności Grupy Veolia w Polsce. W trakcie swojego wystąpienia, Małgorzata Mika-Bryska podkreśli, że przez ten okres,
w sektorze energetycznym zaszły duże zmiany jakościowe. Swój wkład w ten proces miała także Grupa Veolia, która przez cały okres działalności pracowała nad poprawą efektywności energetycznej, od produkcji ciepła, przez dystrybucję po współpracę z klientami. Przykładami takich działań są między innymi szeroko zakrojony program wymiany grupowych węzłów cieplnych na indywidualne w Warszawie, czy inteligentne systemy ciepłownicze w Łodzi, Poznaniu i Warszawie.

Dużą szansę na przyszłość w dziedzinie energetyki dostrzegamy w wykorzystaniu synergii dwóch systemów komunalnych: gospodarki odpadami i dostaw ciepła. Dzięki zastosowaniu rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym, paliwa alternatywne pochodzące z przetwarzania odpadów komunalnych mogą być wykorzystane do produkcja ciepła i energii elektrycznej, zwłaszcza w układach wysokosprawnej kogeneracji. Zastosowanie tego modelu daje znaczące możliwości rozwoju i poprawy efektywności energetycznej i ekonomicznej dla średnich i małych systemów ciepłowniczych oraz zapewnia dodatkowe ograniczenie emisji CO2 i smogu, a mieszkańcy korzystają z energii powstałej z odpadów przez nich wytwarzanych - mówi Małgorzata Mika-Bryska, Dyrektor ds. regulacji i relacji publicznych w Veolii - Aby efektywnie korzystać z tych rozwiązań i wielu innych innowacyjnych technologii służących poprawie efektywności energetycznej ważna jest jakość, spójność i stabilność przepisów prawnych, w tym zmiana podejścia do kształtowania taryf na ciepło, tak, aby zachęcały  do wprowadzania działań proefektywnościowych – dodaje.

 

Źródło: Informacja prasowa

Fot.: pl.freeimages.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ