Partner serwisu
04 października 2017

PEC Ciechanów Liderem Informatyki 2017 w kategorii użyteczność publiczna

Kategoria: Aktualności

PEC Ciechanów został zwycięzcą konkursu lider informatyki 2017 w kategorii użyteczność publiczna, organizowanym przez redakcję miesięcznika Computerworld. Celem konkursu „Lider Informatyki” jest poszukiwanie i promowanie najlepszych i najbardziej dojrzałych projektów teleinformatycznych realizowanych przez działające w Polsce firmy i jednostki publiczne.

PEC Ciechanów Liderem Informatyki 2017 w kategorii użyteczność publiczna

Głównymi kryteriami była biznesowa wartość projektów dostarczanych przez ICT oraz ich innowacyjność. Jury konkursu oceniła rolę IT w budowaniu wartości przedsiębiorstwa, dojrzałość organizacyjną laureatów, wydajność procesów biznesowych oraz ich wsparcie ze strony IT. Konkurs „Lider Informatyki” został objęty patronatem Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Rozwoju. Spółka przedstawiła do oceny kapitule swoje rozwiązanie zdalnego odczytu ciepłomierzy , sterowania węzłami cieplnymi i systemem zarządzania siecią ciepłowniczą w oparciu o system OCS.

Dzięki wdrożeniu systemu sterowania węzłami cieplnymi, w połowie 2015 roku uzyskaliśmy możliwość opomiarowania liczników i ich monitorowania, a także automatyzacji procesów rozliczania . Dzięki temu na koniec miesiąca wystarczy jedno kliknięcie, by pobrać odczyty ze wszystkich liczników tzn generujemy plik raportu, który następnie automatycznie zaciągany jest do systemu bilingowego. System ten odczytuje przesłany format danych i w następstwie generuje fakturę. Przed wdrożeniem monitoringu i zdalnej diagnostyki ciepłomierzy oraz węzłów cieplnych odczyty i rozliczenia trwały prawie tydzień; obecnie „cały proces – łącznie z wydrukowaniem faktur – został skrócony do mniej więcej dwóch godzin. Dzięki przyspieszeniu procesu wysyłki faktur skróciliśmy terminy płatności. Odbiorca szybciej otrzymuje fakturę, co przekłada się to na korzystny dla firmy szybszy wpływ środków. Zanim uruchomiliśmy system zarządzania siecią ciepłowniczą, operatorzy wprowadzali nastawy parametrów na bazie danych zawartych w tabeli regulacyjnej. Wartości przyjęte niegdyś w tabeli regulacyjnej były sztywne; operator systemu korzystał z nich niezależnie od pogody czy tego, co działo się w mieście. W tej chwili wartości zmieniają się w zależności od parametrów notowanych w danym rejonie sieci. Dzięki temu jesteśmy w stanie ograniczać ciśnienie dyspozycyjne, temperaturę zasilania, temperaturę powrotu, a więc w całkiem odmienny sposób kształtować krzywą grzewczą dla całego systemu ciepłowniczego . Rozpływy, czyli ilość wody krążącej po sieci, nie zmieniły się, natomiast ciśnienie dyspozycyjne jest obecnie znacznie niższe. Oznacza to, że przetłaczamy tą samą ilość wody mniejszym ciśnieniem, co przekłada się na oszczędności na energii elektrycznej niezbędnej do pompowania. Średnio co miesiąc oszczędzamy od 8 do 12 kW energii, czyli blisko 2,5-3,5 tys. zł miesięcznie, zależnie od sezonu. Innymi słowy, nasze rozwiązanie samo się spłaca .Czytelna wizualizacja danych pozyskiwanych z obiektów w sieci oraz system zdalnego zarządzania umożliwiają spółce optymalizację prac remontowych i modernizacyjnych oraz przeciwdziałanie stratom powodowanym przez awarie. Zastosowane przez nas urządzenia, takie jak zdalnie sterowane zasuwy i przepustnice, umożliwiają nam na szybsze odcięcie obszarów zagrożonych awarią. Dzięki temu przyczyn możemy szukać zdalnie, odcinając kolejne części sieci.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ