Spółka Touax pozyskuje kolejne kontrakty w sektorze energetyki
Kontrakty o wartości kilkudziesięciu milionów złotych zawarła firma Touax, w okresie ostatnich miesięcy. Dotyczą one m.in. budowy zaplecza biurowo-socjalnego w elektrowniach Jaworzno, Opole oraz Turów. Duży kontrakt dotyczy zaprojektowania i wykonania zaplecza budowy elektrowni gazowej w Płocku. Do realizacji wspomnianych projektów Touax łącznie wykorzystał kilka tysięcy kontenerów. Sektor energetyczny w Polsce generuje coraz więcej projektów. Oznacza to, że Touax ma szanse na pozyskanie kolejnych kontraktów, które dodatkowo zwiększą przychody spółki.
Branża energetyczna w Polsce przeżywa rewolucję. Do 2020 r. zaplanowano inwestycje na poziomie 114 mld zł. To największe nakłady finansowe w tym sektorze gospodarki od kilkudziesięciu lat. Dotyczą one m.in. budowy nowych bloków energetycznych elektrowni w Kozienicach, Opolu, Jaworznie, a także Turowie. Skala inwestycji jest bezprecedensowa. Jest to doskonała okazja do pozyskania nowych zleceń dla firm z branży budowlanej. Jedną z nich jest spółka Touax, która zawarła szereg kontraktów na zaprojektowanie i montaż obiektów stanowiących zaplecze rozbudowujących się elektrowni.
Inwestycje realizowane w sektorze energetycznym to dla nas doskonała okazja do pozyskania kolejnych zleceń – mówi Jakub Łazowy, Dyrektor Handlowy Touax. – Z powodzeniem wykorzystaliśmy tę szansę. Kontrahenci docenili bardzo znaczące doświadczenie, które zdobyliśmy m.in. w trakcie projektu zrealizowanego dla Gazoportu w Świnoujściu. Dla konsorcjum firm realizujących ten projekt zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy zaplecze biurowo-socjalne składające się z kilkuset kontenerów. To bardzo duże przedsięwzięcie, wymagające koordynacji pracy wielu ludzi od projektantów po ekipy montujące moduły. Bez problemów wywiązaliśmy się z tego zadania. Dokładamy wszelkich starań, aby taki sam efekt uzyskać w przypadku projektów realizowanych na rzecz kontrahentów z branży energetycznej.
Touax monitoruje rynek
Touax prowadzi stały monitoring rynku w poszukiwaniu nisz, których zagospodarowanie może przyczynić się do pozyskania nowych kontraktów. Dywersyfikacja źródeł przychodów spółki przynosi pozytywne efekty. Touax ma klientów prowadzących działalność w różnorodnych branżach. W tej grupie warto wymienić m.in. globalne korporacje prowadzące działalność na terenie Polski.
Dla firmy Lidl Touax wykonał tymczasowy obiekt biurowy na czas budowy zasadniczego budynku. W ciągu zaledwie 11 dni powstało biuro o powierzchni 2100 m kw. Spółka wykonała także zlecenie na rzecz firmy Nivea, która potrzebowała tymczasowej powierzchni biurowej, laboratoryjnej i przeznaczonej na szatnie. Touax uporał się z tym zadaniem w zaledwie 3 tygodnie. Biuro powstało w Poznaniu, jego powierzchnia wyniosła 600 m kw. Dla spółki Volkswagen - największego koncernu samochodowego w Europie, Touax zaprojektował i zbudował biura o powierzchni 645 m kw. Pierwotnie obiekt miał funkcjonować jedynie tymczasowo, jednak Volkswagen zdecydował się na przedłużenie okres najmu. Jest to dowód na to, że tego typu obiekty spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających firm.
Liczne zalety technologii modułowej dostrzegają nie tylko globalne korporacje. Touax pozyskuje coraz więcej zleceń także ze strony lokalnych samorządów. Na rozwiązania modułowe zdecydowały się m.in. władze Wrocławia, gdzie w ciągu kilku miesięcy oddano do użytku sześć przedszkoli modułowych. Podobne decyzje podjęły także samorządy Warszawy, Poznania, Szczecina i podwarszawskich Ząbek. Władze lokalne dostrzegły bardzo znaczące zalety wynikające ze stosowania technologii budownictwa modułowego. Przede wszystkim chodzi o szybkość budowy na własnym lub dzierżawionym terenie, relatywnie niskie koszty, a także skalowalność, czyli możliwość dowolnego zmniejszania lub powiększania budynku. Technologia modułowa umożliwia też prowadzenie prac budowlanych przez cały rok, bez względu na temperaturę.
Komentarze