Partner serwisu
17 kwietnia 2018

Wiosenne Spotkanie Ciepłowników już we wtorek

Kategoria: XXV Sympozjum Wiosenne Spotkanie Ciepłowników

W dniach 24-26 kwietnia w hotelu Hyrny w Zakopanem odbędzie się XXV Wiosenne Spotkanie Ciepłowników. W trakcie trzydniowej konferencji odbędą się dwie debaty oraz wygłoszonych zostanie blisko 40 referatów.

Wiosenne Spotkanie Ciepłowników już we wtorek

25. edycję Wiosennego Spotkania Ciepłowników otworzy sesja wprowadzająca, którą poprowadzi dyrektor Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie Waldemar Szulc, a jeden z referatów ("Pakiet Zimowy UE a ciepłownictwo systemowe") wygłosi wiceprezes Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie, Bogusław Regulski.

Następnym punktem programu będzie debata "Porozmawiajmy o ciepłownictwie - wyzwania, szanse, zagrożenia", którą moderować będą Bogusław Regulski i Waldemar Szulc. W trakcie dyskusji poruszane będą tematy rynku mocy, rozwoju przedsiębiorstw ciepłowniczych w obecnym otoczeniu prawnym, miks energetyczny, konkluzje BAT, nowe technologie generowania ciepła oraz wsparcie dla kogeneracji. W debacie wezmą udział:
- Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Energia Ciepła
- profesor Janusz Lewandowski, Politechnika Warszawska
- Grzegorz Szastok, członek zarządu Sumitomo SHI FW Energia Polska
- Krzysztof Zborowski, prezes zarządu RADPEC

Po debacie odbędą się dwa panele: Pierwszy - "Porozmawiajmy o efektywności i automatyzacji" - poprowadzi Wiesław Dubiel z PEC-u Ciechanów. W tym bloku referat będą mieć m.in. Tomasz Mazurczak i Marcin Antkowiak z Veolii Energii Poznań ("Efektywność systemu ciepłowniczego dzięki wykorzystaniu narzędzi telemetrycznych w inteligentym zarządzaniu siecią").

Drugi panel - "Porozmawiajmy o paliwach i źródłach wytwórczych" - będzie prowadził Wojciech Bujalski z Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej, a referat będzie mieć m.in. Tomasz Huzarewicz z Polskiej Grupy Górniczej ("Najważniejsze wydarzenia w branży górnictwa węgla kamiennego w latach 2015-2017 z perspektywą na kolejne lata działalności").

Część merytoryczna drugiego dnia konferencji rozpocznie się od kolejnych paneli. "Porozmawiajmy o sieci" poprowadzi Małgorzata Niestępska z PEC-u Ciechanów. Referat "Optymalizacja pracy dużych systemów ciepłowniczych na przykładzie łódzkiej sieci pary technologicznej" wygłosi Jacek Karczewski z Instytutu Energetyki o/Techniki Cieplnej "ITC" w Łodzi.

Panel "Porozmawiajmy o środowisku" poprowadzi Michał Jabłoński z TGPE, a z referatem "Wykorzystanie paliw z odpadów w warunkach przedsiębiorstw ciepłowniczych" wystąpi Piotr Krawczyk z Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej.

Ostatni panel - "Porozmawiajmy o nowoczesnych technologiach" - poprowadzi Paweł Uznański z PEC-u Bełchatów. Jeden z referatów wygłosi Ryszard Malinowski z ECO SA - "Efektywność hydrauliczna w systemie opolskim". Ostatnim punktem programu będzie debata "Porozmawiajmy o ciepłownictwie - wzrost udziału OZE w systemach ciepłowniczych".

Moderatorem debaty będzie profesor Krzysztof Badyda, a w dyskusji wezmą udział:
- Andrzej Goździkowski, prokurent Energetyki Cieplnej Opolszczyzny S.A.
- Dorota Jeziorowska, specjalista ds. modelu rynku, Fortum
- Tomasz Klapsa, ZE PAK/PWSZ
- Tomasz Pleskot, radca prawny, Linklaters
- Grzegorz Wiśniewski, prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej

Poruszanymi w debacie tematami będą: obecna sytuacja odnawialnych źródeł w systemach, OZE wynikające z pakietu zimowego, wsparcie inwestycji oraz potrzebne technologie.

Program całej konferencji można sprawdzić TUTAJ.

fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ