Partner serwisu
09 maja 2018

ABB uruchamia najszybszą na świecie ładowarkę dla samochodów elektrycznych

Kategoria: Elektromobilność

Zaprezentowana podczas tegorocznych targów Hannover Messe ładowarka Terra HP o mocy do 350 kW pozwala naładować samochód elektryczny w zaledwie 8 minut, gwarantując przy tym zasięg do 200 kilometrów. Najnowszy model produkcji ABB idealnie nadaje się do wykorzystania przy trasach szybkiego ruchu, autostradach oraz stacjach benzynowych.

ABB uruchamia najszybszą na świecie ładowarkę dla samochodów elektrycznych

Ponad 6500 stacji ładowania ABB jest dziś dostępnych w 60 krajach na całym świecie, co daje firmie pozycję lidera w zakresie szybkiego ładowania prądem stałym (DC). Najnowszy produkt szwajcarsko-szwedzkiego koncernu został również wybrany przez Electrify America do realizacji największego dotychczas projektu budowy infrastruktury dla samochodów elektrycznych w Stanach Zjednoczonych.

Portfolio produktów ABB obejmuje technologie ładowania samochodów elektrycznych, autobusów oraz ciężarówek, a także rozwiązania w zakresie elektryfikacji statków, kolei i kolei linowych. Niedawno firma została partnerem i sponsorem tytularnym Formuły E - pierwszej na świecie w pełni elektrycznej międzynarodowej serii sportów motorowych FIA. Samochód wyścigowy Formuły E oraz symulatory jazdy zostały zaprezentowane odwiedzającym stoisko ABB podczas targów w Hanowerze.

Hannover Messe to jedno z najważniejszych na świecie wydarzeń branżowych, poświęconych technologii, innowacji i automatyce. ABB po raz pierwszy wystawiała się na nich razem z przejętą w 2017 roku firmą B&R - wiodącym dostawcą rozwiązań automatyki. Obecnie B&R stanowi część dywizji Automatyki Przemysłowej ABB i funkcjonuje jako globalny biznes odpowiedzialny za automatyzację maszyn i fabryk.

Podczas targów, ABB zaprezentowała raport „Współczynnik gotowości do automatyzacji: kto jest gotowy na nadchodzącą falę innowacji?”, opracowany we współpracy z The Economist Intelligence Unit. Według badania, nawet najlepiej przygotowane na zmiany kraje muszą stale pracować nad skuteczniejszą polityką edukacyjną i rozwojem programów szkoleniowych. Firma podkreśla jednocześnie swoje zaangażowanie w pomoc społeczności międzynarodowej w wykorzystywaniu szans i radzeniu sobie z wyzwaniami związanymi z rozwojem sztucznej inteligencji oraz automatyki przemysłowej.

ABB zaprezentowała szereg pionierskich technologii i rozwiązań dla przemysłu, transportu i infrastruktury, które umożliwiają dostarczanie energii elektrycznej z każdej elektrowni do dowolnego gniazdka, a także całego procesu automatyzacji przemysłowej:

  • B&R ACOPOStrak - inteligentny, elastyczny system transportowy. Wyznacza on nowy standard kontroli ruchu w inteligentnej fabryce, w erze masowej indywidualizacji produkcji przemysłowej.
  • B&R Orange Box - zaawansowane rozwiązanie analityczne dla aktywów typu brownfield, umożliwiające użytkownikom dostęp do wcześniej nieczytelnych danych z niezdigitalizowanych maszyn.
  • Panel ścienny EVLunic AC, o mocy ładowania od 4,6 kW do 22 kW, oferujący wysokiej jakości, ekonomiczny punkt ładowania samochodów elektrycznych do użytku domowego i biurowego, uzupełnia publiczną sieć ładowania Terra HP.
  • ABB Ability™ Power Transformer z inteligentnymi urządzeniami wbudowanymi w każdy transformator ABB, umożliwiającymi klientom zdalne monitorowanie ważnych parametrów w czasie rzeczywistym, w celu zwiększenia niezawodności i lepszego wykorzystania zasobów sieci elektrycznych i sieci energetycznych.
  • ABB Ability™ Digital Powertrain, który zapewnia sprawne działanie zespołów napędowych, w tym napędów, silników, łożysk i pomp. Pakiet usług monitorowania - w tym zaawansowana analityka i planowanie konserwacji - pozwala użytkownikom cyfrowo "obserwować" zmienne operacyjne za pośrednictwem zintegrowanego portalu.
  • ABB Ability™, ujednolicona, wielobranżowa, cyfrowa platforma, która pozwala klientom wiedzieć i robić więcej, a przede wszystkim lepiej. Pełna lista 210 rozwiązań jest dostępna w nowym katalogu online ABB Ability™ Solutions, zainaugurowanym podczas targów.
  • STIR, robot do inspekcji podwodnych transformatorów, który umożliwia wewnętrzną kontrolę transformatorów bez spuszczania oleju, co pozwala realizować prace bezpieczniej i taniej.
  • Rozdzielnica z izolacją gazową (GIS), która obchodzi w tym roku swoje 50. urodziny. W ponad 30 000 instalacji na całym świecie, zamiast powietrza, jako gaz izolujący GIS wykorzystuje sprężony heksafluorek siarki (SF6), umożliwiając bezpieczniejsze operacje elektryczne w ograniczonej przestrzeni.
  • ABB Ability™ Connected Services, otwierające świat możliwości w zakresie diagnostyki, monitorowania, serwisu prewencyjnego i optymalizacji aktywów, zmniejszające o nawet 25 procent liczbę incydentów i pozwalające na szybszą o 60 procent reakcję i czas przywracania działania po zdarzeniu.
  • YuMi®, czyli pierwszy w pełni współpracujący z człowiekiem dwuramienny robot oraz SafeMove2 – bezpieczne rozwiązanie, które pozwala robotom dzielić przestrzeń pracy z ludzkimi operatorami, jednocześnie zmniejszając całkowite koszty inwestycyjne o 30 procent.
źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ