Partner serwisu
24 kwietnia 2020

Farma wiatrowa w Nawrocku uruchomiona – RWE powiększa swój portfel energetyki odnawialnej w Polsce

Kategoria: Z życia branży

RWE w dalszym ciągu powiększa swój portfel odnawialnych źródeł energii w Polsce: firma oddała obecnie do użytku farmę wiatrową w Nawrocku koło Szczecina. Park wiatrowy o mocy ok. 7 MW będzie dostarczać zieloną energię w ilości odpowiadającej zapotrzebowaniu około  15 tys. gospodarstw domowych. Budowa trzech turbin wiatrowych Nordex (typ N117) rozpoczęła się blisko rok temu i dobiegła końca w kwietniu br. Farma wiatrowa Nawrocko jest częścią klastra obejmującego istniejące elektrownie wiatrowe Wysoka I i II. 25 turbin wiatrowych o łącznej mocy ok. 62 MW będzie obsługiwanych i serwisowanych przez jeden i ten sam zespół RWE

Farma wiatrowa w Nawrocku uruchomiona – RWE powiększa swój portfel energetyki odnawialnej w Polsce

– RWE Renewables dysponuje już dużym doświadczeniem w działalności w Polsce i będzie zarządzać 12 lądowymi farmami wiatrowymi o łącznej mocy 380 MW. Najmłodsza jednostka wytwórcza w portfelu odnawialnych źródeł energii RWE jest dowodem na ambicje rozwojowe tej firmy w Polsce.  – Polska jest atrakcyjnym rynkiem dla rozbudowy naszej działalności i cieszę się z wymiernych postępów osiąganych przez nas zespół – mówi Anja-Isabel Dotzenrath, CEO RWE Renewables. – Polska należy do naszych głównych rynków w Europie i chcielibyśmy się przyczynić do rozwoju energetyki wiatrowej w Waszym kraju, i to zarówno w obszarze lądowych, jak i morskich elektrowni wiatrowych – dodaje.   
 

Już w październiku 2019 r. spółka RWE Renewables nabyła serię czterech morskich projektów budowy farm wiatrowych w polskiej, środkowej części Bałtyku, realizując tym samym swoje plany wejścia na polski rynek offshore i rozbudowy działalności w zakresie morskiej energetyki wiatrowej. Te cztery projekty, które znajdują się na różnych etapach rozwoju, są zlokalizowane na Ławicy Słupskiej na Morzu Bałtyckim. W najbliższych latach będą prowadzone dalsze prace rozwojowe, a budowa może się rozpocząć już w 2023 r..

– Polski rynek oferuje duży potencjał w zakresie morskiej energii wiatrowej, a my  proponujemy obecnie obiecujące projekty o łącznej mocy 1,8 GW.  Jesteśmy w pełni zaangażowani w inwestowanie w morską energetykę wiatrową w Polsce ze względu na jej znaczące korzyści dla polskiej gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa. – podkreśla Anja-Isabel Dotzenrath.  

RWE ze swoim portfelem farm wiatrowych i fotowoltaicznych o mocy ok. 9 GW jest jednym z największych podmiotów na rynku energetyki odnawialnej. Do roku 2022 spółka zamierza zainwestować w dalszą rozbudowę odnawialnych źródeł energii 5 mld euro netto, a suma ta może jeszcze znacznie wzrosnąć w wyniku udziału partnerów. Plany rozwoju RWE koncentrują się na kluczowych rynkach w Europie i Ameryce Północnej oraz w regionie azjatyckopacyficznym.

źródło: informacja prasowa
ObŚ
2020-04-24
No i po co tak bezmyślnie napisany tekst publikować?
Turbiny wiatrowe nie zapewniają energii żadnemu gospodarstwu, ponieważ nie dostosowują się do potrzeb, a działają od prędkości wiatru 3 m/s do ok. 20 m/s. Potrzeby w domu pojawiają się także przy braku wiatru, jak i przy silnych wichurach.
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ