Partner serwisu
25 maja 2020

Ochrona powietrza nie poczeka

Kategoria: Z życia branży

Epidemia COVID-19 bez wątpienia wygeneruje zupełnie nowe problemy dla świata, a łagodzenie jej skutków będzie procesem niełatwym i długotrwałym. Tym bardziej, że pojawienie się nowego zagrożenia nie odwołało problemów, z którymi borykaliśmy się do tej pory. Ochrona środowiska była, jest i będzie niezwykle istotnym aspektem życia każdej społeczności. Czyste powietrze to wartość, na którą Energetyka Cieplna Opolszczyzny pracuje niezmiennie od lat, wykorzystując do realizacji tego celu każdą pojawiającą się możliwość zarówno technologiczną, jak również finansową.

Ochrona powietrza nie poczeka

– Nasze inwestycje są realizowane zgodnie z wcześniej ustalonymi harmonogramami – mówi Mirosław Romanowicz członek zarządu ds. operacyjnych ECO SA – w kontekście epidemii to niełatwe zadanie, ale zadbaliśmy o maksymalną ochronę pracowników i dzięki temu wszystkie prace przebiegają bez zakłóceń.

Zgodnie z planem, w ramach modernizacji sieci ciepłowniczej Opola, w maju i czerwcu 2020 roku ECO będzie prowadziło realizację prac związanych z wymianą odcinków magistrali ciepłowniczej w rejonie ulic Sosnkowskiego – Wodociągowej – Horoszkiewicza. Działania te wymagają zatrzymania pracy sieci, którego skutkiem będzie przerwa w dostawie ciepła do budynków w rejonie ulic: Aleja Witosa, Batalionu Parasol, Batalionu Zośka, Bielska, Chełmska, Cieszyńska, Grota Roweckiego, Kaliska, Kielecka, Ozimska, Piotrkowska, Rzeszowska, Skautów Opolskich, Sosnowskiego, Szarych Szeregów, Wiejska i Zawiszaków.

– Dla obiektów zlokalizowanych przy ul. Grota Roweckiego 9AG, 8AC, &AH, 6AE, 5AE, 4AE, 2 AD, 11AG, 10AG przewidywane są dwie przerwy – mówi Tomasz Piętka dyrektor ds. handlowych w ECO SA – pierwsza przerwa technologiczna w dostawie ciepłej wody użytkowej w dniu 25.05.2020 od godziny 5:00 do godz. 23:00, druga 16.06.2020 od godziny 5:00 do godz. 23:00. Dla budynków zlokalizowanych w rejonie ulic Batalionu Parasol, Batalionu Zośka, Bielska, Chełmska, Cieszyńska, Grota Roweckiego, Kaliska, Kielecka, Ozimska, Piotrkowska, Rzeszowska, Skautów Opolskich, Sosnowskiego, Szarych Szeregów, Wiejska, Zawiszaków, Tarnopolska, Krzemieniecka, Wilsona, Orzechowa, Al. Solidarności, Zielonogórska, Nowowiejska, Koszalińska,  Jodłowa, Wrzosowa, Górna przerwa technologiczna potrwa 4 dni  , a zaplanowana została od północy 22.06.2020, do północy 25.06.2020.

Wartość inwestycji realizowanej przez ECO to ponad 4 mln złotych. Zgodnie z umową podpisaną przez ECO z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej budżet inwestycji zasili niemal dwumilionowa dotacja z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Oś priorytetowa: Zmniejszenie emisyjności gospodarki, Działanie 1.5: Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu. Efektem realizacji projektu będzie zmniejszenie w emisji dwutlenku węgla o ponad 300 ton rocznie.

Na terenie Opola, do końca 2022 roku, ECO zrealizuje łącznie 57 zadań, które mają bezpośredni wpływ na ograniczania emisji CO2, jak również na bezpieczeństwo i jakość dostaw ciepła dla mieszkańców. Zostały one uwzględnione w Planie Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Opola, a część z nich wpisana do Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Opolskiej. Ich łączna wartość to ponad 46 mln zł. Efektem realizacji wszystkich inwestycji prowadzonych przez ECO będzie zmniejszenie w skali roku emisji pyłów o 920 kg, a dwutlenku węgla o 4000 ton. Rocznie zaoszczędzonych zostanie ponad 1800 ton węgla.

- Dołożymy wszelkich starań, aby przerwy w dostawie ciepłej wody w mieszkaniach i obiektach naszych klientów skrócić do niezbędnego minimum - zapewnia Tomasz Piętka.

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ