Partner serwisu
26 lutego 2021

Ceownik, czyli uniwersalny kształtownik do zróżnicowanych zastosowań

Kategoria: Aktualności

Określenie ceownik dla osób niezwiązanych z branżą przemysłową, może być wyjątkowo mylące. Oczywiście jest to jeden z najpopularniejszych kształtowników, który możemy spotkać wokół nas – np. w mieszkaniach, biurach, na halach przemysłowych, ulicach, czy nawet w gospodarstwach rolnych. Warto więc zobaczyć na własne oczy, jak wygląda ceownik i samemu ocenić, gdzie znajdzie on swoje zastosowanie w praktyce.

Ceownik, czyli uniwersalny kształtownik do zróżnicowanych zastosowań

Ceowniki mogą być wykonane ze zróżnicowanych tworzyw. Na rynku największą popularnością cieszą się wyroby z tworzyw sztucznych, stali lub aluminium. Jeśli szukasz wytrzymałego rozwiązania, któremu możesz zaufać bez obaw o proces niszczenia spowodowany upływem czasu i kontaktem z niesprzyjającymi warunkami, znajdziesz go pod adresem https://ulamex.com.pl/ceownik-stalowy.

Ceownik – nie tylko stal

Jedną z propozycji, która powinna cieszyć się szczególnym uznaniem potencjalnych użytkowników, jest ceownik aluminiowy. Jest on chętnie wykorzystany w przemyśle budowniczym, maszynowym, produkcyjnym i rolniczym. W zależności od rozmiaru i wykorzystanego stopu, ceownik może posłużyć również jako maskownica do instalacji (zarówno gazowej, jak i elektrycznej).

Maskowanie przewodów i układów z pomocą ceownika jest wybitnie proste i szybkie – dzięki czemu cieszy się on szczególnym uznaniem konsumentów. W takich przypadkach najlepiej sprawdza się jednak rozwiązanie z tworzyw sztucznych.

Do czego zatem wykorzystywać ceownik stalowy? Z jego pomocą konstruowane są zróżnicowane ramy maszyn, urządzeń ciężkich, pojazdów, budynków i obiektów (np. hal przemysłowych) itp. Dlaczego ceownik jest tak chętnie wykorzystywany w budownictwie? Ponieważ budowa stelaża z jego pomocą jest mało wymagająca.

Przykład praktycznego zastosowania stalowego ceownika

Budując halę z blachy z wykorzystaniem ceownika, wystarczy przyciąć kształtowniki pod odpowiednim kątem i zespawać ze sobą, by powstała rama, na której oparta zostanie konstrukcja ścian i dachu. Następnie blachę wystarczy przymocować do ceownika przy pomocy wytrzymałych śrub i nakrętek. Praca skończona.

Czy to naprawdę jest tak proste? W teorii tak, lecz w praktyce należy pamiętać, że trzeba mieć odpowiednie umiejętności i narzędzia (np. spawarkę i mocną wkrętarkę z wiertłami do stali). Najlepszym przykładem takiego obiektu, może być blaszany garaż. Stworzenie go przy pomocy ww. schematu, nie zajmie osobie doświadczonej dłużej, niż kilka godzin (max. 1-2 dni robocze). Nieco większy problem może pojawić się w przypadku osób, które robią to po raz pierwszy.

 

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ