Partner serwisu
10 sierpnia 2021

Jak finansować transformację energetyczną i przybliżyć Polskę do realizacji celów neutralności klimatycznej?

Kategoria: Aktualności

4 i 5 października w Gdańsku odbędzie konferencja wodorowa PCHET 2021. Wydarzenie  organizowane jest nieprzerwanie od 2018 roku. Tegoroczna, IV edycja konferencji odbędzie się  w formule hybrydowej i jest kolejnym krokiem na drodze do upowszechnienia wodoru jako  alternatywy dla paliw kopalnych.

Jak finansować transformację energetyczną i przybliżyć Polskę do realizacji celów  neutralności klimatycznej?

Wodór to najlepsza wizytówka transformacji energetycznej XXI wieku. Zwiększone wykorzystanie  wodoru może być istotnym krokiem w kierunku Europy neutralnej dla klimatu, stanowiącej cel, który  UE chce osiągnąć do 2050 roku.  

– Dzięki przyjętemu w ubiegłym miesiącu przez Komisję pakietowi Fit for 55, Europa przygotowuje się  do podjęcia dalszych kroków w kierunku osiągnięcia celu, jakim jest neutralność klimatyczna do 2050  r., poprzez stopniowe zmniejszanie emisji gazów cieplarnianych netto. Badania i innowacje mają  zasadnicze znaczenie w tym procesie, angażując obywateli i promując innowacje w ramach przemian  społeczno-gospodarczych. Naszą wspólną ambicją jest rozwój gospodarki wodorowej w UE, która  zapewni powszechny i łatwy dostęp do energii przyszłości. – powiedziała Mariya Gabriel, Komisja  Innowacji, Badań Naukowych, Kultury, Edukacji i Młodzieży Komisji Europejskiej. 

30 prelegentów z kraju i ze świata przedstawi prognozy dotyczące rozwoju przemysłu wodorowego,  eksperci z Europejskiego Banku Inwestycyjnego i Banku Ochrony Środowiska przedstawią możliwości  finansowania projektów wodorowych. W tym roku organizatorzy stawiają na debaty eksperckie i zgodnie z zeszłoroczną obietnicą, zweryfikują działania polskich czempionów wodorowych.  Wydarzenie ułatwi wymianę doświadczeń z przedstawicielami firm wiodących na dynamicznie  rozwijającym się i innowacyjnym rynku wodorowym.  

Zeszłoroczna edycja, która ze względu na sytuację związaną z pandemią, została zorganizowana po raz  pierwszy w formule online, wzbudziła zainteresowanie ponad tysiąca osób reprezentujących szerokie  środowisko gospodarcze, naukowo-badawcze i administracji samorządowej. W tym roku eksperci  pokażą pierwsze, dobre praktyki wdrożeń w Polsce oraz Europie. Przedstawimy wnioski, wynikające ze  zdobytych doświadczeń, zaprezentujemy strategie edukacji branżowej oraz patenty i autorskie  rozwiązania krajowych firm sektora MŚP. Zachęcimy przedsiębiorstwa wraz z samorządami  do współpracy na rzecz paliwa wodorowego w transporcie.

Zapisy oraz agenda: https://app.evenea.pl/event/pchet2021/

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ