Fotowoltaika domowa — dofinansowania dla prywatnych inwestorów
Czy nam się to podoba, czy nie, jesteśmy świadkami, a nawet uczestnikami rewolucji energetycznej. Samochody z napędem elektrycznym wypierają z rynku pojazdy z silnikami spalinowymi. Rośnie również liczba domów wyposażonych w instalację fotowoltaiczną, na których dachach odbywa się montaż paneli fotowoltaicznych. To wszystko ma bezpośrednie przełożenie na nasze codzienne życie, jego koszty i komfort. Montaż instalacji fotowoltaicznej już teraz jest świetną alternatywą dla zakupu energii od zewnętrznych dostawców. W czasach, kiedy ceny prądu dla gospodarstw domowych są kosmicznie wysokie, prąd z instalacji PV jest bezpieczną i tanią alternatywą. Jeżeli i ty poważnie myślisz o zakupie i montażu paneli fotowoltaicznych do budynków mieszkalnych, w tym artykule dowiesz się o zaletach tego rozwiązania, a także możliwych formach jest współfinansowania z różnych funduszy, w tym z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.
Kto może otrzymać dofinansowanie do fotowoltaiki?
Dofinansowania fotowoltaiki są w głównej mierze adresowane do właścicieli oraz współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych. W ramach programu priorytetowego możliwe jest uzyskanie nawet od 50 do 60 procent wartości całej inwestycji. Wspomniane dofinansowanie najczęściej jest wypłacane z wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska, po wcześniejszym złożeniu u niego wniosku i jego pozytywnym rozpatrzeniu. Wszystkie te formalności należy dopełnić jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji, tak by dokładnie poznać warunki jej realizacji. Dofinansowanie fotowoltaiki jest szczególnie cenne i atrakcyjne dla wszystkich osób, które mają w planach termomodernizację swojego budynku. Korzystając z ulgi termomodernizacyjnej, mogą odliczyć poniesione wydatki osobno na takie cele jak: ocieplanie budynku z zewnątrz, ocieplanie poddasza, wymiana starego kotła c.o. na pompę ciepła, montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej lub założenie w budynku magazynów ciepła i energii.
Wielkość dofinansowania, które można w ten sposób uzyskać, zależy od:
• wielkości budynku, roku produkcji i technologii, w której jest wykonany;
• zastosowanych w inwestycji odnawialnych źródeł energii;
• wielkości budżetu przygotowanego na cel podstawowego poziomu dofinansowania.
Zamierzając założyć instalacje fotowoltaiczne lub inne odnawialne źródła energii, warto wcześniej odwiedzić stronę https://budotom.pl/fotowoltaika-dla-domu/ na której sprawdzisz wszystkie aktualne informacje dotyczące programów współfinansujących wymianę źródła ciepła, a także dane o tym, jaka jest maksymalna wysokość dotacji. Przydatnym narzędziem jest również generator wniosków. Przyspiesza on znacznie prace związane z prawidłowym wypełnieniem wniosków, które uzupełniamy maszynowo na komputerze i możemy łatwo wydrukować.
Dobra fotowoltaika - dofinansowania w ramach programu priorytetowego
Z roku na rok fotowoltaika ma coraz większy udział w krajowej produkcji energii elektrycznej, co rzeczywiście może bardzo cieszyć i napawać optymizmem, zwłaszcza w kontekście ogólnoświatowego kryzysu energetycznego. Wojewódzki fundusz ochrony środowiska jest jednym z największych krajowych organizatorów. Zapraszamy na naszą stronę, jeśli zamierzasz do niego złożyć wniosek o dopłatę do inwestycji na panele fotowoltaiczne. Uzyskanie dofinansowania mikroinstalacji PV wraz z magazynem energii lub magazynem ciepła jest szczególnie polecane właścicielom domków letniskowych i wypoczynkowych, w których dostawy energii zawsze były pod dużym wyzwaniem.
Komentarze