Waldemar Szulc moderatorem debaty "Zarządzanie przedsiębiorstwem ciepłowniczym w obliczu współczesnych wyzwań"
Waldemar Szulc, Dyrektor Biura w Towarzystwie Gospodarczym Polskie Elektrownie będzie moderatorem debaty "Zarządzanie przedsiębiorstwem ciepłowniczym w obliczu współczesnych wyzwań", która odbędzie się w trakcie XXVI Sympozjum Wiosenne Spotkanie Ciepłowników.
Waldemar Szulc
Dyrektor Biura w Towarzystwie Gospodarczym Polskie Elektrownie
Absolwent Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu zarządzania spółkami kapitałowymi na Uniwersytecie Łódzkim oraz studium w zakresie Planowania Gospodarki Energetycznej w Gminie.
Całe swoje życie zawodowe związał z energetyką i ciepłownictwem pełniąc funkcje kierownicze w Elektrowni Bełchatów w latach 1984 – 1999 oraz funkcje zarządcze
w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Bełchatowie (Wiceprezes Zarządu – Dyrektor Techniczny w latach 1999 – 2003, Prezes Zarządu – Dyrektor Naczelny w latach 2003 – 2009), a następnie w PGE Elektrownia Bełchatów SA (Członek Zarządu – Dyrektor Techniczny w latach 2009-2010). Od września 2010 do grudnia 2015 roku pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. wytwarzania w PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA. Aktualnie pełni funkcje Dyrektora Biura w Towarzystwie Gospodarczym Polskie Elektrownie.
Przez dwie kadencje Wiceprezes Zarządu Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie, Członek i Wiceprzewodniczący Rady Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie w Warszawie, był Ekspertem Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki, uczestniczył w pracach komisji sejmowych i senackich zespołów oraz zespołach problemowych. Prelegent, wykładowca na konferencjach i szkoleniach, autor wielu publikacji w czasopismach branżowych, biegły sądowy z zakresu energetyki.
Debata, która odbędzie się pierwszego dnia XXVI Symozjum Wiosenne Spotkanie Ciepłowników poruszać będzie tematy kierunków rozwoju sektora ciepłowniczego, efektywnego systemu ciepłowniczego. Dyskusja dotyczyć będzie również ustawy o kogeneracji, a także tego jak powinno wyglądać nowoczesne ciepłownictwo.
W debacie udział wezmą: prof. Krzysztof Badyda, Dyrektor Instytutu Techniki Cieplnej "ITC" Politechniki Warszawskiej, Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu PGE Energia Ciepła, Bogusław Regulski, Wiceprezes Zarządu Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie, Paweł Uznański, Wiceprezes Zarządu, PEC Bełchatów.
Polecamy zapoznać się z zapowiedzią konferencji TUTAJ
Rejestracja na konferencję TUTAJ
Komentarze