Joanna Maćkowiak-Pandera moderatorem FORUM ENERGETYCZNEGO
Joanna Maćkowiak-Pandera, Prezes Zarządu FORUM ENERGII, będzie moderatorem FORUM ENERGETYCZNEGO: NOWA DEKADA W ENERGETYCE podczas XXIII Sympozjum Naukowo-Technicznego ENERGETYKA BEŁCHATÓW, które odbędzie się 6-8 września w Bełchatowie.

FORUM ENERGETYCZNE: NOWA DEKADA W POLSKIEJ ENERGETYCE (06.09.2021 12.45 - 14.45)
Moderacja: Joanna Maćkowiak- Pandera, Prezes Zarządu, Forum Energii
Uczestnicy:
Piotr Dziadzio, Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Klimatu i Środowiska
Andrzej Legeżyński, Prezes Zarządu, PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
Sebastian Gola, Prezes Zarządu, TAURON Wytwarzanie S.A.
Artur Michalski, Wiceprezes, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Łukasz Grela, Prezes Zarządu, EPK
Artur Soboń, Sekretarz Stanu, Ministerstwo Aktywów Państwowych
Tematyka:
- kluczowe zmiany w polskiej energetyce wynikające z Zielonego Ładu
- bezpieczna transformacja energetyki,
- przyszła konstrukcja rynku energii,
- ślad węglowy i konkurencyjność polskiego przemysłu na świecie.
Joanna Maćkowiak- Pandera
Specjalizuje się w europejskich regulacjach energetycznych i klimatycznych, rynkach energii, OZE i wyzwaniach transformacji energetycznej. Przez 3 lata była szefem projektu współpracy energetycznej w Europie Wschodniej w berlińskim think tanku Agora Energiewende.
W przeszłości pracowała jako dyrektor ds. rozwoju rynku w duńskim koncernie DONG Energy (obecnie Orsted). Podczas prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska odpowiedzialna za negocjacje klimatyczne i środowiskowe. Wcześniej, również w Ministerstwie Środowiska, była szefem zespołu, który przeprowadził w ramach Protokołu z Kioto pilotowe transakcje sprzedaży jednostek AAU rządom Irlandii i Hiszpanii, dzięki którym Polska zarobiła ponad 500 mln złotych na realizację niskoemisyjnych inwestycji. Zajmowała się także negocjacjami klimatycznymi (konferencja ONZ COP 14 w Poznaniu) jako współpracownik prof. Nowickiego, ministra środowiska i prezydenta COP14 w Poznaniu.
Autorka i współautorka wielu publikacji w zakresie energetyki, rynków energii i modernizacji energetyki. Doktorat w zakresie nauk środowiskowych. Studiowała i pracowała na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz w Kilonii i Poczdamie. Laureatka kilku międzynarodowych stypendiów (Erasmus, KAS, DBU, MMF).
Komentarze