Partner serwisu
15 listopada 2019

Seminarium - Przedsiębiorca jako prosument OZE - mikroinstalacje

Kategoria: Aktualności

Wraz z wejściem w życie nowelizacji ustawy OZE, przedsiębiorcy stali się prosumentami na takiej samej zasadzie jak osoby fizyczne. Zgodnie z ustawą OZE przedsiębiorcy eksploatujący własne mikroinstalacje mają prawo do działalności prosumenckiej. Dlatego mogą rozliczyć wprowadzone do sieci nadwyżki nieskonsumowanej energii w systemie opustów, z którego od połowy 2016 roku korzystają ustawowi prosumenci. Wprowadzono także nowe ramy czasowe, w których będzie można rozliczyć energię wprowadzoną do sieci w ramach opustu. Jednocześnie utrzymano legislacyjnie możliwość rozliczania nadwyżek energii wprowadzonej do sieci. Tym samym mogą sprzedać energię po średniej cenie na rynku hurtowym z wcześniejszego kwartału.

Seminarium - Przedsiębiorca jako prosument OZE - mikroinstalacje

Wzrastające ceny energii stają się dużym wyzwaniem dla branż energochłonnych. Co więcej, trudnym jest przewidzenie jak ceny energii będą się kształtować w najbliższych latach. Jedynym pewnym aspektem jest, że powinniśmy oczekiwać stałych wahań i stopniowo rosnących cen. Aby uniknąć tej niepewności, która negatywnie wpłynie na wyniki finansowe, powinniśmy inwestować we własne źródła energii. Już teraz, wiele przedstawicieli przedsiębiorstwa przemysłowego zainwestowało we własne źródła OZE. W związku z powyższym postanowiono zebrać Polskich liderów z branży aby przedstawili swoje prosumenckie inwestycje w odnawialne źródła energii na seminarium "Przedsiębiorca jako prosument OZE - mikroinstalacje", które odbędzie się 17 grudnia w Warszawie.

Seminarium skupi się na tematach finansowania inwestycji dot. w szczególności energii słonecznej jak również kwestii regulacyjnych. Przedstawiciele administracji Państwowej oraz firm prywatnych przedstawią skąd zdobyć środki, i jak sfinansować inwestycję w OZE. Dostawcy technologii przedstawią wdrożenia z różnych części Polski skupiając się na aspektach praktycznych. Uczestnicy przeanalizują w jaki typ energii i dlaczego powinniśmy inwestować.

Do uczestnictwa organizatorzy zapraszają:

  • przedsiębiorców z sektora przemysłowego,
  • spółdzielnie mieszkaniowe,
  • firmy doradcze,
  • producentów paneli fotowoltaicznych,
  • kancelarie prawne,
  • specjalistów z zakresu energii odnawialnej,
  • przedstawicieli administracji publicznej

Wśród potwierdzonych prelegentów:

  • Grzegorz Filipowicz, Senior Associate, Infrastructure and Energy Practice, Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka
  • Grzegorz Wiśniewski, Prezes Zarządu Instytutu Energetyki Odnawialnej
  • Mgr inż. Marek Dera, Zastępca Prezesa Zarządu, Spółdzielnia Mieszkaniowa Wrocław-Południe
  • Michał Gondek, Dyrektor pionu techniczno-inwestycyjnego, Columbus Energy S.A.
  • Szymon Szostak, Kierownik operacyjny, drukarnia PROPAK

Seminarium będzie znakomitym miejscem do wymiany poglądów i przedstawienia stanowisk poszczególnych podmiotów funkcjonujących na rynku. W toku dyskusji uczestnicy spróbują uzgodnić wspólne problemy i wypracować propozycje ich rozwiązania.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej:

https://cbepolska.pl/pl/seminarium-przedsiebiorca-jako-prosument-oze.html

 

Portal kierunekENERGETYKA.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ